نکات مهم قبل از سفارش طراحی سایت

شما که سراغ این مقاله آمده اید، پس یعنی به اهمیت داشتن سایت در کسب و کار خود و یا حتی شخص خود پی برده اید. پس در این مقاله نمی خواهم حوصله شما را با بیان گفتن مزایا و اهمیت طراحی سایت سر ببرم. در این مقاله می خواهم به شما روش های طراحی وب سایت را بگویم و راهنمایی کنم که بر اساس نیاز خود، کدام روش برای شما بهتر است تا شرکت های طراحی سایت به دلیل عدم راهنمایی مناسب، سرمایه و وقت شما را به هدر ندهند. پس با من همراه باشید تا بهترین راهنمایی را به شما کنم تا هنگام سفارش طراحی سایت ، سرتان کلاه نرود!

تعرفه طراحی سایت در تبریز

فهرست مطالب این مقاله:

بررسی های اولیه برای ساخت سایت

1. نیاز ها، انتظارات و امکانات مد نظر شما چیست؟

2. وسعت کار شما و توسعه پذیر بودن آن تا چه حد است؟

3. بودجه شما برای طراحی سایت چقدر است؟

نکات مهم دیگری که باید هنگام سفارش طراحی سایت بدانید

1. سئو سایت با طراح سایت است یا خیر؟!

2. طراحی تجربه کاربری با طراح سایت است یا خیر؟!

3. درج محتوا در سایت با طراح سایت است یا خیر؟!

4. پشتیبانی فنی سایت با کیست؟

چند سوال متداول که همیشه پرسیده می شود

هزینه طراحی سایت چقدر است؟

طراحی سایت چقدر زمان می برد؟

چرا اینقدر قیمت های طراحی سایت از سمت هر شرکت متفاوت و گران و ارزان است؟

بررسی های اولیه برای ساخت سایت

در طراحی سایت راه و روش های مختلفی وجود دارد که در این بخش می خواهم شما را با این روش ها آشنا کنم تا بتوانید با توجه به نیاز خود، تصمیم بهتری بگیرید تا سرتان کلاه نرود! به طور کلی انتخاب روش طراحی سایت به چند مورد بستگی دارد. قبل از سفارش طراحی سایت، باید جواب سوالات زیر را مشخص کنید. البته این کار بهتر است با مشاوره گرفتن از طراح سایت خود باشد.

1. نیاز ها، انتظارات و امکانات مد نظر شما چیست؟

مهمترین مسئله هنگام طراحی سایت مشخص کردن نیاز های شما به عنوان مشتری است.یعنی شما چه انتظاراتی از نظر عملکرد در سایت دارید. ما زمان ارائه مشاوره به مشتریان خود، یک جلسه به این مسئله می پردازیم تا نیاز ها و امکانات سایت مد نظرشان را مشخص کنیم.

2. وسعت کار شما و توسعه پذیر بودن آن تا چه حد است؟

بعد از مشخص شدن نیاز ها، تقریبا بیش از نیمی از راه برای انتخاب روش طراحی سایت طی شده است و تقریبا مشخص است که بهینه ترین حالت طراحی وب سایت کدام است. اما برخی از مشتریان ممکن است از طرف سازمان ها و شرکت های بزرگی باشند و می خواهند سرمایه گذاری بزرگی روی سایت انجام دهند و یک برنامه بلند مدت برای کسب و کار اینترنتی خود دارند. منظور من این است که این گونه مشتریان شاید در ابتدا انتظارات بزرگی از سایت نداشته باشند اما با گذشت زمان و پیشرفت کسب و کار، نیاز ها و امکانات جدید تری نیاز دارند. پس باید وسعت کار و برنامه مشتری مشخص شود.

3. بودجه شما برای طراحی سایت چقدر است؟

اگر شخصی کمال گرا هستید و همه چیز را به بهترین شکل ممکن بخواهید، پس باید بودجه خوبی برای کار خود در نظر بگیرید. اما اگر بودجه و سرمایه مالی مسئله مهمی برای شما است، باز هم راهکار هایی وجود دارد که از این مسئله نیز به راحتی گذر کنید و راه حل کاهش هزینه ها را در سایر بخش های این مقاله به شما می گویم. پس خیالتان راحت و نگران این مسئله نیز نباشید.

. سئو سایت با طراح سایت است یا خیر؟!

سئو مهم ترین مسئله هر سایتی باید باشد تا موفقیتش را به بهترین شکل ممکن برساند. اما سئو با طراح سایت است یا نه؟! سئو مجموعه کار هایی گسترده ای است که با هم باعث بهبود سایت شما در موتور های جستجو می شود. یک بخش از سئو مربوط به مسائل فنی سایت می شود که این مورد به طور کامل مربوط به طراح سایت است. طراح سایت باید این نکات فنی را در کدنویسی و طراحی سایت رعایت کند تا بحث سئو تکنیکال یا سئو فنی انجام شود. بخش دیگر سئو به نحوه درج محتوا و خود محتوای سایت مربوط می شود که این مورد به شخصی که قرار است محتوا در سایت درج کند و سایت را مدیریت کند مربوط می شود و طبیعتا کار طراح سایت نیست. بخش دیگر سئو تبلیغات در سایت های دیگر و دریافت لینک از سوی سایر سایت ها است که معمولا مدیر سایت یا شخصی که تبلیغات و بازاریابی اینترنتی سایت شما را انجام می دهد، باید این کار را پیش ببرد. پس سئو فنی با طراح سایت است اما محتوا و تبلیغات با مدیر سایت. تیم مجموعه ما تمام نکات فنی سئو را در پروژه ها پیاده می کند.

پشتیبانی فنی سایت با کیست؟

طبیعتاسایت به پشتیبانی نیاز دارد تا اگر امکانات جدید نیاز بود یا حتی اگر مشکلی پیش آمد، بتوانید در زمان سریع آن را حل کنید. قرارداد پشتیبانی ها معمولا به صورت ماهیانه یا سالیانه بسته می شود و طراح وب سایت به ازای دریافت مبلغی، پشتیبانی فنی سایت را قبول می کند.

 

هزینه طراحی سایت چقدر است؟

هزینه طراحی سایت بر اساس نوع سایت، امکانات و ابزار های مورد استفاده محاسبه می شود. مثلا هزینه طراحی سایت شرکتی با هزینه طراحی فروشگاه اینترنتی متفاوت است. از بخش تعرفه های طراحی سایت در سایت ما می توانید قیمت ها را ببینید.

کلام آخر:

من سعی کردم تمام آن تجربیاتی که در این سال ها از پروژه ها و مشتریان به دست آورده ایم را با شما به اشتراک بگذارم تا شما به عنوان مشتری طراحی وب سایت بتوانید با دید بهتری به سفارش طراحی سایت بپردازید. در پایان اگر سوال یا ابهامی دارید، خوشحال می شوم که در قسمت نظرات همین مطلب با من در میان بگذارید تا بتوانم شما را راهنمایی کنم. همچنین اگر نیاز به مشاوره تلفنی برای طراحی سایت خود دارید، همین حالا با ما تماس بگیرید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی کنیم. اگر ما نیز قرار نیست سایت شما را طراحی کنیم، لطفا این نکات بیان شده در این مقاله را مد نظر داشته باشید تا مشکلی برایتان پیش نیاید.

مطالب مشابه

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *